Jak wybrać mieszkanie?

Dla wielu z nas wybór nieruchomości, w jaką zainwestujemy jest jedną z najważniejszych decyzji życiowych. Tym bardziej, że dom, czy mieszkanie pozostanie z nami najprawdopodobniej na długie lata, a być może będzie również służył naszym dzieciom, a nawet wnukom. Stąd taka decyzja nie może zostać podjęta pochopnie, ani pod wpływem reklam, jakich w ostatnim czasie jest bardzo wiele w Internecie, czy na bilbordach.

Powinniśmy dobrze się zastanowić jakie są nasze potrzeby i wymagania odnoście lokum, które chcemy zakupić. Pierwszym krokiem jest decyzja, czy ma być to dom, czy mieszkanie. Każda z opcji ma swoich zagorzałych zwolenników, jej wybór zależy od naszego stylu życia oraz planów na najbliższe lata. Kolejną kwestią jest wybór nieruchomości z rynku pierwotnego lub z rynku wtórnego.

Mieszkania z rynku pierwotnego są tańsze, jednak musimy wziąć pod uwagę, że najczęściej wymagają one znacznych wkładów finansowych w wykończenie, gdyż kupujemy je w stanie deweloperskim. Plusem tej sytuacji jest to, że możemy od podstaw zaplanować wystrój naszego lokum